Wasz ślub zbliża się wielkimi krokami, a dalej nie możecie powiedzieć, że jesteście do niego w stu procentach przygotowani? W takim razie najwyższy czas podejść na poważnie do tego jakże istotnego zadania, jakim jest organizacja własnej uroczystości weselnej.

Skoro bowiem planujecie imprezę dla znajomych i rodziny, musicie zadbać o to, by była ona fantastyczna i wszystkim się podobała. W osiągnięciu tego efektu pomogą wam nawet odpowiednie dekoracje ślubne. Nie tylko te przeznaczone typowo do zdobienia kościoła czy samochodu, którym do tego kościółka dojedziecie. Dekoracje muszą też zagościć na stołach, przy których goście będą jeść, gawędzić, śmiać się i oczywiście popijać drinki. Warto zapewnić im przecież dobre warunki do tego rodzaju aktywności. Naturalność jest w modzie Nawet jeśli nie planujecie typowego wesela „eko” i nie ustaliliście dla niego motywu przewodniego w klimacie „nature”, wciąż możecie wykorzystać na przyjęciu różne naturalne dekoracje, które jednak zawsze są najpiękniejsze i znakomicie wpływają na wygląd każdej sali, bo wprowadzają do niej żywy element, który cudownie urozmaica prostotę pozostałych segmentów aranżacji.

A istnieje wiele rzeczy w tym stylu. Bez trudu wybierzecie więc takie naturalne dekoracje weselne, które rzeczywiście będą pasować właśnie do waszego wesela. Przykład? Chociażby najzwyklejsze gałęzie (najlepsze będą te, na których wystąpią szyszki albo jakieś małe owoce) powtykane do wazonów i zastępujące w nich cięte kwiaty. Jeżeli wolicie natomiast klasyczne bukiety, na nie też możecie się zdecydować, tworząc je jednak z czegoś innego niżeli róż – np. tulipanów bądź stokrotek. Roślinność tego rodzaju doskonale łączy się z prostymi świecami. Te klasyczne ozdoby też możecie wykorzystać do udekorowania stołów, aby wprowadzić na salę nieco intymny klimat i zapewnić imprezie niezwykłą nastrojową atmosferę. Dekoracje tematyczne A co powiecie na jeszcze bardziej oryginalne i niespodziewane dekoracje weselne, które będą już ściśle związane właśnie z waszą uroczystością ślubną? Stwórzcie imprezę na miarę waszych potrzeb.

Przygotujcie z niej taką uroczystość, która będzie kojarzyć się właśnie z wami i tym, co lubicie robić albo jacy jesteście. Przepadacie za ciężkim brzmieniem i nijak nie potraficie się odnaleźć na takich typowych tradycyjnych polskich weselach, które są dla was zbyt cukierkowe i zbyt radosne? W takim razie pokażcie własną osobowość. Wykażcie się odwagą i umieśćcie na stołach dekoracje w ciemnych mrocznych barwach – czarne długie świecie, srebrną metaliczną zastawę oraz ciemne koronkowe serwety. Jest to rozwiązanie dość nietypowe, ale jeżeli wam się podoba, powinniście je jednak zastosować.

Podobnie możecie postąpić z każdym innym motywem ślubnym. Aby jednak stało się to możliwe, ten motyw musicie wybrać. Nie musicie zresztą sami go szukać. Zamiast wchodzić na wyżyny własnej kreatywności, poszukajcie sobie takich przykładowych motywów weselnych. Nie ma nic złego w tym, że skorzystacie z koncepcji, która już kiedyś przez jakąś parę młodą została wykorzystana właśnie na jej weselu. Inspiracje Akurat inspiracji powinniście od razu sobie poszukać. Jeżeli cały czas nie macie pojęcia, jakie dekoracje na stołach sprawdziłyby się najlepiej i które z nich sprawiłyby, że sala zaczęłaby wyglądać lepiej albo ciekawiej, spróbujcie popatrzeć, jak to wszystko ograły inne pary młode, organizujące wesela przed wami. Inspirujących zdjęć poszukajcie głównie w Internecie.

Nie ograniczajcie się tu wyłącznie do polskich stron internetowych, a zajrzyjcie też na te zagraniczne. Ciekawsze zdjęcia atrakcyjniejszych weselnych dekoracji od razu zapisujcie sobie w folderze. Dzięki temu zawsze będziecie mogli do niego zajrzeć, gdy zabraknie wam pomysłu na kolejne ozdoby. No i pamiętajcie, że nawet gdyby okazało się, iż wasze dekoracje weselne nie są perfekcyjne, wciąż nic złego się nie dzieje. Wesele naprawdę nie musi być idealne, by było udane.